Dětské rybářské závody Čensko "Červený" 10.10.205

Fotky ze závodů najdete ve fotogalerii

Dětský rybářský závod  Čensko „Červený“

V sobotu 10.10.2015 se konaly na rybníku Červený“ místní organizace Český Šternberk dětské rybářské závody. Předpověď počasí slibovala chladné ráno a tak děti dorazily k rybníku teple oblečené. Děti neodradila ani ranní mlha a po přivítání pořadateli již trpělivě čekaly na presentaci a losování. Všechna lovná místa byla plně obsazena. Závodilo se v lovu na udici a všech 36 dětí se po losování začalo připravovat. Po zakrmení začalo v 9. hodin první kolo.  Děti měly dle propozic povoleno od jiné osoby rybu podebrat a vyprostit háček. Některé děti jsou ale už zdatní rybáři a zvládaly všechno zcela samy. Rozhodčí měli za úkol ulovenou rybu změřit a míru zapsat formou bodů do úlovkového lístku,1 cm = 1 bod.  Rybám se tentokrát moc nechtělo ochutnávat návnady a tak některé děti po prvním kole  neměly bohužel žádný zápis. Na některých lístcích byly ale už po prvním  kole skvělé výsledky. Organizátoři závodů měli pro děti a jejich doprovod připraveno občerstvení ve formě špekáčků, které si všichni mohli opéct na připravených ohništích.  Pro děti byl zajištěn i teplý čaj. Po jídle se některé děti ještě proběhly po lese a ve 12.00 hodin začalo druhé dvouhodinové kolo.  Některé děti změnily taktiku, některé vyzkoušely jiný druh návnady.  Závody byly napínavé do samotného konce, neboť se také závodilo o největší ulovenou rybu. To se podařilo právě Vítku Smítkovi, který chytil o těchto závodech svou jedinou rybu, ale zato právě největší – kapr, krásných 56 cm.  Po skončení závodů rozhodčí sečetli body a organizátoři připravili ceny s poháry.  Krásné poháry byly připraveny pro první 3 místa, dále za největší ulovenou rybu a nejlepší rybářku.

Na 1. místě se umístil Filip Děček s 309 body, na druhém místě Michal Brožek s 306 body a na třetím místě Jan Kovář s 286 body.

Pohár za největší rybu získal Vítek Smítka – kapr 56 cm. Pohár nejlepší rybářky vyhrála Šárka Kuthanová.

Dvacet dětí z celkového počtu 36 dětí měly body za ulovené ryby, zbytek byl bohužel bez úlovku.

Děti dostaly i medaile a hodnotné ceny. Odměnu si odnesly i děti, které zrovna neměly štěstí a byly bez úlovku. Pro prvních deset míst byly připraveny také krásné diplomy.  Děti si to určitě krásně užily a my bychom jim chtěli poděkovat za příkladné chování a šetrné zacházení s rybami.  Organizátorům chceme poděkovat za plynulý průběh soutěže a zajištění cen a také firmě Maso – Třebovle za dodání špekáčků pro závodníky a jejich doprovod. Poslední letošní dětský závod na rybníku „Červený“ skončil a my se s dětmi už těšíme na další sezónu. Prohlédněte si fotografie v naší fotogalerii. Přikládáme výsledkovou listinu s prvními dvaceti závodníky, kteří měli úlovky.

 Petrův zdar !

Dětské rybářské závody Čensko