Dětské rybářské závody na nádrži "Záhorská" 27.6.2015

Pořadatel závodů - MO Kladruby - handicapovaní rybáři

Před koncem školního roku se konaly v sobotu 27.6.2015 dětské rybářské závody na vodní nádrži Záhorská v Kladrubech. Organizátorem těchto závodů byli MO Kladruby - handicapovaní rybáři. Na již třetí ročník závodů se přihlásilo opět více dětí, což svědčí o tom, že děti a mládež rybařina opravdu přitahuje a neváhají jí dát přednost před ostatní zábavou. Letošních závodů se zúčastnilo i 6 dětí z našeho rybářského kroužku v Divišově.

Závody byly rozděleny do dvou věkových kategorií a soutěžilo se v lovu na udici a v rybolovné technice. Organizátoři připravili pro děti i několik soutěží, které spočívaly v dovednosti s rybářskou tématikou. I v této soutěži dostaly děti za splnění úkolů drobnosti, které pro ně připravili sponzoři závodů.

Celkem 31 dětí se s chutí pustilo do prvního závodu s napětím, jak se jim povede. Ten den brala dětem především drobná bílá ryba a i přes střídavé počasí děti vydržely na svých stanovištích až do závěrečného signálu.

Po prvním závodě děti dostaly zdarma chutný oběd a po krátkém odpočinku se vrhly na druhý závod a to v rybolovné technice.

Po závodech všechny děti s napětím čekaly na vyhlášení výsledků. Sponzoři připravili pro děti opravdu velké množství cen. Od pohárů a medalí až po dárky a drobnosti, které udělaly dětem ohromnou radost. Poděkování patří absolutně všem sponzorům, z naší organizace bychom chtěli zvlášť poděkovat místní organizaci Český Šternberk a firmě Maso Třebovle.

Dětem z našeho rybářského kroužku se podařilo krásné umístění.

V první věkové kategorii do 10 let se umístil Martin Seidl na devátém místě a Ondra Coufalík na desátém místě. Martine a Ondro, gratulujeme vám oběma. V této věkové kategorii závodila i Šárka Kuthanová, nebyla sice uvedena ve výsledkové listině, ale organizátoři závodů na ní nezapomněli a tak i Šárka dostala krásné ceny. Za celé závody byly chyceni dva kapři a jednoho z nich chytila právě Šárka - moc ti gratulujeme Šárko.

V druhé věkové kategorii od 11 do 15 let se umístil na úžasném prvním místě Jakub Kuthan s 283 cm délky ulovených ryb - Jakube, gratulujeme, skvělé umístění - tohle si ti opravdu podařilo - zasloužený pohár. Další krásné páté místo obsadil David Ciesar - Davide, jen dvě místa za pohárovým umístěním - to je skvělý výsledek a desáté místo Michal Fiala - kluci, gratulace patří vám oběma.

V rybolovné technice a znalostech děti z divišovského rybářského kroužku obsadily hned dvě pohárová místa. Na druhém místě skončil David Ciesar a na třetím místě Jakub Kuthan. Co dodat, kluci jsou opravdu úžasní - oběma moc gratulujeme.

Absolutně nejlepšího výsledku dosáhl v mladší kategorii Pavel Hošek z kladrubské organizace, čímž trumfnul i závodníky ze starší věkové kategorie. Nachytal 36 ryb s celkovou délkou 581 cm. Gratulujeme Pavle.

Za naše děti bychom rádi poděkovali organizátorům závodů za bezchybný průběh, sponzorům za krásné dárky s cenami a občerstvením pro děti a zejména také vedoucím našeho rybářského kroužku, že děti na závody připravili a svou přítomností v Kladrubech dětem poskytli cenné rady. S ostatním si děti už musely poradit samy a patří jim od nás všech velké uznání.

Kladrubskými závody byl velmi příjemně ukončen školní rok a také zahájen skvělý rozběh prázdnin. Věříme, že děti nebudou zahálet ani o prázdninách - určitě se těší na volné chvíle u vody, kdy si budou moct zachytat třeba s rodiči nebo kamarády.

Dětem ještě jednou gratulujeme za krásné umístění a báječné výsledky. Popřejeme jim také krásné a slunné prázdniny, aby si je co nejvíce vychutnaly a odpočinuly si do dalšího školního roku.

Petrův zdar

Dětské rybářské závody na nádrži