Dětské rybářské závody Rataje nad Sázavou

7.5.2016

7.5.2016 se konaly v Ratajích nad Sázavou již tradiční dětské rybářské závody. Mezi závodníky nechyběly i děti z dětského rybářského kroužku v Divišově. Organizátorům i závodníkům přálo počasí, takže odpadly pláštěnky i deštníky.  Všechna lovná místa byla obsazena nedočkavými závodníky a po losování a zahajovacím slovu starosty Městyse Rataje nad Sázavou, ing. Kubáta, se děti rozběhly na svá stanoviště - cestou si vyzvedly připravené pitíčko a sušenku. Menším dětem byla povolena pomoc doprovodu jak s přípravou, tak např. s vytažením ryby. Starší děti si dle pravidel musely ale poradit již samy. Zdálo se, že rybám se sluneční paprsky nelíbí a moc se jim na háček nechtělo. Přesto je šikovné děti dokázaly přilákat chutnými návnadami a tak se pomalu začaly zaplňovat úlovkové lístky. Byly dokonce chvíle, kdy rozhodčí doslova běhali mezi závodníky, aby ulovené ryby rychle změřili a zapsali. Po prvním kole si ryby opět daly přestávku a některým dětem se podařilo ulovit rybu až v posledních minutách druhého kola.

Po ukončení závodu si rozhodčí odebrali úlovkové lístky, aby mohli vyhlásit vítěze. Děti si uklidily svá stanoviště a na hlavním stanovišti bylo pro všechny děti připraveno občerstvení zdarma. Než se děti najedly, úlovkové lístky byly sečteny a nastalo zahájení vyhlášení výsledků. Vyhlášení a předávání cen se zúčastnil starosta Městyse Rataje nad Sázavou ing. Kubát a předseda MO Český Šternberk pan Milan Štěpnička, kteří poděkovali dětem a jejich doprovodu za vzorné chování u vody a šetrné zacházení s rybami. Dále poděkovali také sponzorům závodů, mezi kterými byla i naše organizace. Děti byly zvědavé, jak obstály a okukovaly připravené ceny a poháry. Organizátoři měli připravené ceny pro všechny závodníky, takže ti, kterým se tento den nedařilo, se mohli radovat alespoň z menší odměny. Pro ostatní byly připraveny opravdu hodnotné ceny, jako např. pruty, navijáky, krabičky, vlasce apod. Nejmenší úspěšná závodnice dostala obrovského plyšového medvěda, kvůli kterému jistě rodiče museli pak doma přestavět dětský pokojík. Cenu připravil pan Kovanda z Rataj nad Sázavou. Krásný a kvalitní prut poslal do cen také člen naší MO pan Jan Bank. 

Na prvním místě se umístil Jakub Jícha (348 cm), druhé místo obsadil Miroslav Šusta (257 cm) a na třetím místě se umístil David Vyhnánek (231 cm).

Z děvčat byla nejlepší Vendula Halberštátová (211 cm), druhá Tereza Vyhnánková (171 cm) a třetí Linda Veselá (118 cm).

Dále byla oceněna i největší ulovená ryba, kterou chytil David Vyhnánek a byl jí amur 65 cm.

Největší ulovený kapr měřil 62 cm a jeho ulovila jej Vendula Halberštátová.

Po vyhlášení umístění závodníků a rozdělení cen a pohárů, se děti pomalu odebraly se svým doprovodem domů. Mnozí už jistě přemýšlí, jak o příštích závodech zúročí své dovednosti a znalosti.

Děkujeme pořadatelům závodů Městyse Rataje nad Sázavou, rozhodčím, dalším pomocníkům a starostovi ing. Kubátovi za skvěle připravené závody.

Petrův zdar.

Dětské rybářské závody Rataje nad Sázavou