Ve vodě nežijí jen vodníci - návštěva našich rybářů v MŠ Divišov

Více fotek z této krásné akce najdete ve fotogalerii

Rybářská návštěva Mateřské školky Divišov v rámci akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“ , která je projektem ČRS Středočeského územního svazu
Stejně jako v loňském roce, navštívili vedoucí z rybářského kroužku a členové rybářské stráže z ČRS MO Český Šternberk děti z Mateřské školky v Divišově v rámci akce SÚS „Ve vodě nežijí jen vodníci“. Děti se na jejich návštěvu pilně připravovaly, prohlížely si encyklopedie a vyhledávaly v nich známé ryby a některé děti vyprávěly i své první rybářské zážitky. Zahrály si i oblíbenou hru „Rybičky, rybičky, rybáři jedou“ .
Ve středu 7. června 2017 se všech 80 dětí dočkalo.  Vedoucí rybářského kroužku pan Marek Veselý děti seznámil s rybářským vybavením, ukázal jim mnoho rybářských potřeb. Děti zaujaly pruty, navijáky, nástrahy a i další rybářské vybavení k vodě. Mohly si vše zblízka prohlédnout a vyzkoušet. Vedoucí Marek doprovodil ukázku rybářské výbavy poutavým vyprávěním a spolu s dalšími vedoucími odpověděl dětem i paním učitelkám na zvídavé otázky. Nakonec dětem rozdali dárečky a pozval děti k vodě na místní rybník Maršák.
Počasí dětem přálo a tak si odpoledne u vody krásně užily. Za pomoci vedoucích si děti mohly samy zkusit rybaření a protože dětem přálo i štěstí, tak viděly mnoho záběrů a plno krásných ryb. Hned po prvním náhozu se na hladině objevil kapřík a ten poslední byl opravdu krásný kousek a pořádný bojovník. Děti si vyzkoušely za pomoci vedoucích i zdolávání velké ryby.
Vedoucí dětem ukázali, jak šetrně zacházet s rybou a jak odstranit háček. Na břehu byly připravené kádě s vodou, kde mohly ulovené ryby na chvíli být, aby si je děti mohly dobře prohlédnout. Tak děti mohly vidět zblízka kapra, štiku, candáta, lína, plotici i amura. Po krátké prohlídce a přednášce vedoucí spolu s dětmi ryby šetrně vrátili vodě. Děti pak běhaly po břehu a hledaly ztracené šupinky, které si pak odnesly domů pro štěstí.
Letošní akce v mateřské školce se vydařila a dětem se moc líbila a přesvědčily se, že „ve vodě nežijí jen vodníci“. Věříme, že v nich názorné ukázky a vyprávění zanechaly mnoho dojmů a z mnohých se třeba v budoucnu stanou dobří rybáři. Paní učitelky napsaly krásný článek o celé dětské rybářské výpravě a v závěru poděkovaly rybářům z ČRS MO Český Šternberk a to hlavně vedoucímu rybářského kroužku panu Veselému a předsedovi MO panu Štěpničkovi.

Petrův zdar

Ve vodě nežijí jen vodníci - návštěva našich rybářů v MŠ Divišov