Rybářský kroužek Divišov

Rybářský kroužek

Územní svaz: Středočeský ÚS
Místní organizace: Divišov
Adresa:
Divišov

Vedoucí kroužku: 
 Marek Veselý
   +420723038470  
Jiná kontaktní osoba:
 Milan Štěpnička st.
   +420604331766

Rybářský kroužek působí v obci Divišov pod vedením Marka Veselého a dalších dvou zkušených vedoucích. Výuka probíhá každou středu od 14 do 16 hodin. V současné době má kroužek 14 dětí ve věku od 6 do 11 let. Kroužek je určen dětem školního věku a je zcela zdarma.

Cílem rybářského kroužku je připravit mladé začátečníky k získání rybářského lístku a dále rozvíjet jejich schopnosti. Mladí rybáři se zde naučí jednak rekreačnímu rybolovu, ale také přípravě k soutěžím ve sportovních rybářských disciplínách. Rovněž jsou vedeni ke správnému chování v přírodě. 

Manuální zručnosti a dovednosti děti neustále zdokonalují. Chloubou vedoucích i dětí je, že ve vědomostech a poznávání ryb předčí i dospělého rybáře.

Děti se přes zimu scházejí v učebně základní školy v Divišově. Zde se naučí techniky rybolovu, sestavit prut, navazovat háčky, poznávat druhy ryb a rostlin, vše o nástrahách a základním vybavení rybáře, ale také co patří mezi zakázané druhy rybolovu, jaká je povinná výbava rybáře, jak správně vést evidenci docházky a zapisovat úlovky a mnoho dalšího. V tělocvičně nebo na hřišti se děti učí nahazovat. Získané dovednosti si pak mohou od jara do podzimu prakticky zdokonalit na místním rybníčku pod vedením tří vedoucích.

Vedoucí připravují pro děti různé soutěže a také je doprovázejí na rybářské závody, které se konají každoročně na ratajském rybníčku v Ratajích nad Sázavou, které pořádá Městys Rataje nad Sázavou a také na rybníku Červený v Divišově, kde je pořadatelem MO Český Šternberk.

V roce 2014 se děti z kroužku zúčastnily tří rybářských závodů - v Ratajích nad Sázavou, v Kladrubech a v Divišově na rybníku Červený. Ve všech závodech se naše děti umístily na stupni vítězů.

Některé děti jezdí na Letní tábor rybářské mládeže - v minulých letech v Častoboři a v Roztokách u Křivoklátu na Berounce - pořádaného Středočeským územním svazem Praha. V letošním roce bude tábor probíhat podle informací SÚS Praha od 8.8. - 15.8.2015 v lokalitě Orlíku.

Činnost dětí z rybářského kroužku si můžete prohlédnout v galerii fotografií, kam budeme postupně umísťovat další příspěvky.Rybářský kroužek Divišov